Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 2034 komentarze

na chłopski rozum

prawi co wiec - Jestem liberałem. Staję w obronie podstawowych, niezbywalnych praw otrzymanych od Boga : Prawa do życia ,prawa do wolności , prawa do poszukiwania szczęścia.

Halicki łże jak najęty.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Halicki sugeruje,że przez 40 lat średnia długośc życia kobiet zwiększy się o więcej niż 7 lat. Komentarz zbyteczny.

Dziś rano w TVP Info rozmawiano o "reformie" systemu emerytalnego. Zaproszeni do studia zostali poseł PO Andrzej Halicki i poseł PiS Mariusz Błaszczak. Błaszczak próbował nawet punktować kłamstwa Halickiego, ale robił to nieudolnie-ciągłe powtarzanie :"rząd sięga do kieszeni najuboższych" już staje się nudne, i trąca o tani populizm. W każdym razie Halicki łgał jak najęty. Twierdził np. ,że rząd dokonuje "reformy" z przyczyn budżetowych (czyt. szuka oszczedności) a z drugiej strony nie chce dopuścić, zeby emerytury były głodowe. Jak zaoszczędzić na budżecie (wydać mniej) i podnieśc emerytury (wydać więcej) wie chyba tylko Halicki , ale nie podzielił się tą wiedzą. Błaszczak zarzucił posłowi PO ,że rzad chce po prostu skrócić okres wypłacania emerytur. W odpowiedzi Halicki posłużył się jeszcze większym kłamstwem . Stwierdził,że długośc życia się zwiększa, więc w 2050, gdy "reforma" się zrealizuje przyrost długości życia będzie zapewne większy niż wydłużony czas pracy. Halicki sugeruje,że przez 40 lat średnia długośc życia kobiet zwiększy się o więcej niż 7 lat. Komentarz zbyteczny.

 Całośc notki jest dosyć chaotyczna, ale nie chciałem stracić wątku i pisze szybko. Krew człowieka zalewa, kiedy słyszy takie ordynarne kłamstwa, i ma świadomość, że pomimo tego ok 40% głosujących wybiera tych blagierów. Wnioski nasuwają mi się dwa:

1. Bardzo słaba opozycja, ciągłe straszenie Kaczyńskim powoduje,że duża częśc ludzi głosuje na PO tylko dlatego,żeby osłabić PiS.

2.W ramach demokracji rządy prawa i rozsądku są niemożliwe, elektorat PO przepłynie do innych zaklinaczy rzeczywistości, w efekcie czego będzie jeszcze głupiej.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej